En popüler türkçe şarkı sözleri, müzik videoları, gitar akorları ve tablarını mı arıyorsun? Diyez.net - Müzik Burada
Rüya tabirleri ile rüyanı yorumlamak ister misin? Hemen Tıkla! Rüya tabirleri sözlüğü ile rüyanın yorumlarını oku...

MSN Messenger 9.0 Sorunları Nasıl Giderilir?

admin tarafından 14 Aralık 2008 tarihinde yazılmıştır.
1 Yorum

Giriş
Bu makalede Windows Live Temel Parçalar ürünleriyle ilgili en son haberler ve diğer bilgiler sağlanmıştır.

Windows Live Yükleyicisi

Windows Internet Explorer 8 Beta’da varsayılan arama sağlayıcısı ayarlanmıyor

Windows Live Temel Parçalar’ı Internet Explorer 8 Beta çalıştıran bir bilgisayara yüklediğinizde, kurulum sırasında ayarlamayı seçseniz bile varsayılan arama sağlayıcısı ayarlanmaz. Bu sorunu geçici olarak çözmek için arama sağlayıcısını el ile ayarlayın. Internet Explorer 8 Beta’da Windows Live’ı varsayılan arama sağlayıcısı olarak ayarlamak için:
1. Internet Explorer arama kutusunun yanındaki aşağı oku tıklatın ve sonra Arama Sağlayıcıları Yönet’i tıklatın.
2. Live Search’ü tıklatın ve sonra Varsayılan olarak ayarla’yı tıklatın.
3. Kapat’ı tıklatın.

Windows Live Mail
Windows Live Mail ile Internet Explorer 8 Beta 2 arasında aşağıdaki uyumluluk sorunları vardır:
 Internet Explorer 8 Beta 2 yüklü olduğunda fotoğraflı e-posta gönderilemiyor. Windows Live Mail programı Internet Explorer 8 Beta 2 çalıştıran bir bilgisayara yüklendiğinde fotoğraflı e-posta özelliği çalışmaz.
 Internet Explorer 8 Beta 2 yüklüyken, Zengin Metin olan e-posta biçimi düz metine dönüştürüldüğünde e-posta gönderilemiyor. Windows Live Mail programı Internet Explorer 8 Beta 2 çalıştıran bir bilgisayara yüklendiğinde, Zengin Metin olan e-posta biçimi düz metin olarak değiştirildiğinde bir e-postayı gönderemezsiniz.
 Internet Explorer 8 Beta 2 yüklü olduğunda RSS akışları başlatılamıyor. Windows Live Mail programı Internet Explorer 8 Beta 2 çalıştıran bir bilgisayara yüklendiğinde, RSS akışları başlatılamaz ve bir hata iletisi alırsınız.
 Internet Explorer 8 Beta 2 yüklü olduğunda düz metin iletilerinin kodlaması ayarlanamıyor. Windows Live Mail programı Internet Explorer 8 Beta 2 çalıştıran bir bilgisayara yüklendiğinde, düz metin iletilerinin kodlamasını ayarlayamazsınız.
Bu sorunlar için, Internet Explorer 8 Beta 2’yi kaldırma dışında geçici çözüm yoktur.

SMIME sertifikalarının yeniden oluşturulması gerekir Windows Live Hotmail kullanıyorsanız veya Windows Live Mail’in SMIME özelliğini kullanıyorsanız, kendi SMIME sertifikanızı ve güvenli e-posta gönderip aldığınız tüm kişilerinizin SMIME sertifikalarını yeniden oluşturmanız gerekir.

Doğru sertifikayı seçerek kendi SMIME sertifikanızı ayarlayabilirsiniz:

1. Windows Live Mail’de, araç çubuğunda Menü düğmesini tıklatın ve sonra Güvenlik seçenekleri’ni tıklatın.

2. Güvenlik sekmesini tıklatın.

3. Güvenli Posta bölümünde, Dijital Kimlikler’i tıklatın.

4. Sertifikalar iletişim kutusunda, SMIME e-postanız için kullandığınız sertifikayı seçin.

Kişilerinizin sertifikalarını, sertifikayı kişi listenize ekleyerek ayarlayabilirsiniz:

1. Windows Live Mail’in ana penceresinde, söz konusu kişiden aldığınız ve dijital sertifika içeren bir e-posta iletisini seçin.
2. Bu e-postada sertifika simgesini tıklatın.

3. Sertifikaları Görüntüle’yi tıklatın.

4. Kişilere ekle’yi tıklatın.

Windows Live Messenger
Konuşma penceresi: Çince/Japonca/Kore dili IME (Giriş Yöntemi Düzenleyicisi) Messenger konuşma penceresinde İncgilizce’ye sıfırlanıyor Windows XP SP2 veya SP3 çalıştıran bir bilgisayarda, Messenger ana penceresi kapalıyken bir anlık ileti alırsanız ve sonra IME kullanarak konuşma penceresine Çince, Japonca veya Kore dilinde karakterler yazmaya çalışırsanız, giriş modu İngilizce’ye sıfırlanır ve Çince, Japonca ve Kore dilinde karakterler giremezsiniz. Bunu çözümlemek için, Messenger ana penceresini yeniden açın ve sonra konuşma penceresine yazmaya devam edin. Video: Web kamerası denetim ve efekt eklentilerinin çalışması durabilir ve web kameraları için görüntülenmeyebilirler Bazı web kamerası üreticileri, kameranın kullanımıyla ilgili denetimler veya Messenger içinde video deneyimine uygulayabileceğiniz efektler sağlar. Messenger’ın yeni sürümünde, bu eklentilerin çalışması durabilir. Görüntülü arama veya web kamerası oturumu sırasında Messenger’da görüntü resminizin altında web kamerası üreticisinin kamera denetimi ve efekt simgesini göremiyorsanız, güncelleştirme için lütfen donanım üreticinize başvurun.

Windows Live Messenger beta veya Windows Messenger’a yönelik sesli ve görüntülü aramalar çalışmıyor

Messenger’ın beta sürümü ile yeni yayımlanan sürümü arasında ya da Windows Messenger ile Windows Live Messenger’ın yayımlanmış sürümü arasında sesli ve görüntülü aramalar yapılamaz. Hem gönderen hem de alan http://download.live.com adresinden en son Windows Live Messenger sürümüne yükseltmelidir. Fotoğraf paylaşma: Messenger’da fotoğraf paylaşımı için desteklenen dosya türleri Messenger yalnızca .png, .jpg, .bmp ve .gif resim biçimlerini destekler. Diğer resim biçimleri Messenger’da doğru çalışmayabilir.

Fotoğraf paylaşma: Bir kişi fotoğrafları paylaşmayı durdurduktan sonra fotoğraflar kaydedilemiyor Messenger’da yalnızca kişilerin ikisi de etkin bir şekilde fotoğraf paylaşıyorsa fotoğrafları kaydedebilirsiniz. Kişiniz fotoğrafları paylaşmayı durdurduysa fotoğrafları kaydetmeye devam edemezsiniz. Gruplar: Grup üyeleri grup konuşmasına katılamayabilir Bazen grup üyeleri Messenger ana penceresinde grubun altında çevrimiçi veya uygun durumda görünebilirler ancak grup konuşmasına katılamazlar. Bu durum, bir grup üyesi önceki bir Messenger sürümü, Xbox, mobil iletişim gibi grupları desteklemeyen bir program kullandığında oluşur.

Gruplar: Messenger ana penceresinde gösterilen grup durumu grup içindeki üyelerin durumlarıyla çakışabilir Bir grubun durumu çevrimdışı olarak görünürken ana pencerede grup adının altında listelenen grup üyelerinin çevrimiçi olarak görünmeleri olasıdır. Bunun nedeni grup durum iletisinin grup konuşma penceresi açıldığı zamanki davranışı göstermesidir.

Gruplar: Grubun e-posta adresi Messenger’da görünmüyor Messenger’da grubun e-posta adresi için bir giriş noktası yoktur.

Gruplar: Bazı eylemler yalnızca grubun web sitesinde gerçekleştirilebilir Bazı yönetim eylemleri (bekleyen davetleri görüntüleme veya iptal etme, üye kaldırma ve üyelerin rollerini veya grubun adını değiştirme gibi) yalnızca grubun web sitesinde yapılabilir. Bu görevleri gerçekleştirmek için grubun sahibi olmanız gerekir. Web üzerindeki grup yönetimi sayfalarına hızlı bir şekilde erişmek için, Messenger ana penceresinde grubu sağ tıklatın ve sonra Grup Ayarları’nı tıklatın. Gruplar: Yeni üye davet ederken kimlerin önceden davet edilmiş olduğunu göremiyorsunuz Bir gruba davet etmek üzere kişileri seçerken, Messenger önceden gruba davet edilmiş olan kişilere filtre uygulamaz. Ancak, önceden davet edilmiş olan kişiler yeni davetiye almaz.

Windows Live Toolbar

Form Fill, Sık Kullanılanlar ve diğer düğme ek bileşenleri Toolbar’da görünmüyor Toolbar’ın yeni sürümüne yükselttiğinizde, Form Fill’i, gallery.live.com düğme ek bileşenlerini ve Akış Algılayıcısı, Vurgu Görüntüleyicisi, MSN Oyun, OneCare Advisor, Açılır Pencere Engelleyicisi ve Sekmeli Gezinme gibi diğer ek bileşenleri artık göremezsiniz. Sık Kullanılanlar’ın yerini Sık Kullanılan Eşitleme almıştır.

Windows Live Writer

Windows Live beta sürümünden Windows Live Temel Parçalar’a yükselttikten sonra, Writer postaları yayımlayamıyor, postaları açamıyor ve Windows Live Spaces hesaplarının temalarını veya ayarlarını yenileyemiyor Bu sorunu gidermek için, Spaces hesabınız için Writer’a yeni bir hesap ekleyin ve varolan hesabı silin.

1. Bloglar menüsünde, Blog hesabı ekle’yi tıklatın.
2. Windows Live Spaces’ı seçin ve sonra İleri’yi tıklatın.
3. Blog hesabını eklemeyi tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.
4. Araçlar menüsünde, Hesaplar’ı tıklatın, eski Spaces hesabını seçin ve sonra Sil’i tıklatın.

Windows Live Temel Parçalar kaldırılıp yeni Writer sürümü yüklendikten sonra Writer başlatılamıyor Bu sorunu gidermek için:

1. Başlat’ı tıklatın ve sonra Aramaya Başla kutusunu tıklatın.
2. Arama çubuğunda, regedit yazın ve ENTER tuşuna basın.
3. HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows LiveWriter anahtarına gidin.
4. Bu anahtarı seçin ve sonra File menüsünü ve arkasından Ver’i tıklatarak bu anahtarı verin.
5. HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows LiveWriterWeblogs anahtarını genişletin.
6. Sol bölmedeki anahtarları tek tek tıklatın.
7. Sağ bölmede ClientType = WindowsLiveSpacesAtom girişini arayın.
8. ClientType = WindowsLiveSpacesAtom girişini içeren tüm anahtarları silin.
SkyDrive’da Blog Resimleri klasöründe yinelenen resimler görünüyor Bu bilerek yapılmıştır. İki resim vardır: postada küçük bir resim görüntülenir ve postadaki resim tıklatıldığında daha büyük bir resim görüntülenir. Resimlerden birini silerseniz, blog postalarınızdaki resimler doğru görüntülenmez. Ziyaretçiler Blog Resimleri klasörünüze gözatamaz. Önceki Writer sürümleriyle posta yayımlanıp SkyDrive ile Blog Resimleri klasörüne gözatıldığında birden fazla Blog Resimleri klasörü oluşuyor
Bu sorunu gidermek için, Windows Live Writer’ın (http://writer.live.com) en yeni sürümünü yükleyin. Kopya Blog Resimleri klasörlerini silmeyin. Bu klasörleri silerseniz, blog postalarınızdaki resimler doğru görüntülenmez.

Windows Live Movie Maker beta

Movie Maker, Windows Live Temel Parçalar ile yüklenmiyor Movie Maker beta için Windows Vista gereklidir. Windows Live Temel Parçalar’ı başka herhangi bir işletim sistemini kullanarak yüklerseniz Movie Maker beta yüklenmez. Bazı Windows Vista sürümlerinde Movie Maker beta yanıt vermeyi durduruyor Movie Maker beta sürümünü Windows Vista Home Basic N ve Windows Vista Business N üzerinde kullanmak için Windows Media Player’ı yüklemiş olmanız gerekir. Windows Media Player’ı yüklemeden bu Vista sürümlerinde Movie Maker beta sürümünü başlatmaya çalışırsanız Movie Maker yanıt vermeyi durdurur.
Bu sorunu gidermek için, şu adresten Windows Media Player’ı yükleyin: http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/AllDownloads.aspx. Ağdan veya harici sürücüden medya eklenemiyor Movie Maker beta sürümüne yalnızca yerel sabit sürücülerinizden medya ekleyebilirsiniz. Movie Maker beta belirli dosya türlerini desteklemiyor Movie Maker beta yalnızca şu dosya biçimlerini destekler: .wmv, .jpeg, .mp3 ve .wma. Başka herhangi bir video, fotoğraf veya müzik dosyası biçimi kullanılması Movie Maker beta kullanımında sorunlara neden olabilir. Bir Uzak Masaüstü oturumundan sonra Movie Maker beta başarısız olabilir Movie Maker beta sürümünü bir Uzak Masaüstü oturumundan çalıştırmayı denerseniz, doğrudan konsola geri bağlandığınızda Movie Maker beta sürümünü yeniden başlatmanız gerekebilir. Bir film yayımlandıktan sonra Sesiz düğmesi doğru çalışmayabilir Bu sorunu gidermek için, projeyi kaydedip yeniden açın; sessiz işlevi beklendiği gibi çalışır. Movie Maker beta yalnızca TrueType yazı tiplerini destekliyor Movie Maker beta yalnızca TrueType yazı tiplerini destekler. Bir Tarama yazı tipi seçerseniz, Movie Maker beta varsayılan olarak Arial yazı tipine döner. Movie Maker beta çalışırken Windows Fotoğraf Galerisi veya Windows Live Fotoğraf Galerisi açılırsa film şeridi öğelerinde kopyalama, yapıştırma ve kesme çalışmıyor Bu sorunu gidermek için, Windows Fotoğraf Galerisi’ni veya Windows Live Fotoğraf Galerisi’ni kapatın. Bazı video dosyalarında ses/görüntü zaman uyumluluğu sorunu olabilir Bazı tür video dosyalarında ses ve görüntünün zaman uyumluluğuyla ilgili sorun olabilir. Örneğin, ağız ve konuşma uymayabilir. Bu sorun Kırpma ve Önizleme gibi özelliklerin kullanılmasını zorlaştırabilir, ancak son çıktıyı etkilemez. Sorun oluşursa, geçici bir çözüm olarak video Movie Maker’a yüklenebilir ve “Windows Media DVD Kalitesi” ayarı kullanılarak yeniden çıktı olarak sabit diske gönderilebilir. Windows Media biçimine (.WMV) dönüştüğünde sorunsuz çalışması gerekir.

Windows Live Fotoğraf Galerisi

Fotoğraf Galerisi, Windows Görüntüleme Bileşeni’ne (WIC) bağımlı Fotoğraf Galerisi’ndeki bazı işlevler için bir Windows Görüntüleme Bileşeni (WIC) güncelleştirmesi gereklidir. Windows Vista’da Windows Update hizmetini devre dışı bırakırsanız, bu WIC güncelleştirmesi yüklenmez ve Fotoğraf Galerisi’ndeki bazı işlevler (örneğin, fotoğraflarınıza kişi etiketleri kaydetme) çalışmaz.
Windows Update’i etkinleştirmek için, bilgisayarınızda Administrator olarak oturum açın ve sonra aşağıdakileri deneyin: 1. Başlat’ı tıklatın ve sonra Aramaya Başla kutusunu tıklatın. 2. Hizmetler yazın ve ENTER tuşuna basın. 3. Windows Update’i sağ tıklatın ve sonra Özellikler’i seçin. 4. Başlangıç Türü’nü Otomatik olarak ayarlayın ve sonra Başlat’ı tıklatın. Windows Update’in çalıştığını doğrulamak için: 1. Başlat’ı tıklatın ve sonra Aramaya Başla kutusunu tıklatın. 2. Hizmetler yazın ve ENTER tuşuna basın. 3. Sol bölmede Güncelleştirmeleri Denetle’yi tıklatın. Güncelleştirmeler algılanırsa ve 80244021 hatasını almazsanız hizmet başarıyla başlamıştır.
Fotoğraf Galerisi eşitleme dosya sınırları değişebilir Fotoğraf Galerisi eşitleme dosya sınırları değişebilir. Dosya sınırları eşitlediğiniz tüm klasörler için geçerlidir. Windows Live Sync (http://sync.live.com) sitesini ziyaret ettiğinizde hangi dosyaların eşitlenmek üzere ayarlandığını görebilir ve değiştirebilirsiniz. Eşitleme sınırıyla ilgili bir hata iletisi alırsanız, bazı dosyaları yeni bir klasöre taşıyın ve sonra yeniden eşitleyin. Fotoğraf Galerisi eşitleme için, Windows ile birlikte gelen örnek resimler meta veriler farklı olduğundan kopya olarak eşitleniyor Bu soruna geçici bir çözüm için, galeriyi eşitlemeden önce örnek resimleri silebilir ya da kopyaları silebilirsiniz. Fotoğraf Galerisi eşitleme işlevi için Windows Masaüstü Fotoğraf Galerisi’ne eklendiğinde bir hata oluşuyor Bu sorunun oluşmaması için Masaüstü’nü eşitlememelisiniz. Masaüstü’nü kitaplığınıza eklediyseniz kaldırabilirsiniz:
 Gezinti bölmesinde Masaüstü klasörünü sağ tıklatın ve sonra Galeriden kaldır’ı tıklatın.
Masaüstü kitaplığını Sync web sitesinden kaldırmak için:
1. http://sync.live.com adresine gidin ve Windows Live ID’nizle oturum açın.
2. Kişisel Klasörler listesinde Masaüstü klasörünü tıklatın ve sonra Bu klasörü kaldır’ı tıklatın.
Fotoğraf Galerisi’nin Windows Server 2008 üzerinde çalışması için Masaüstü Deneyimi paketi gerekiyor Windows Server 2008 çalışan bilgisayarlarda, Fotoğraf Galerisi için Masaüstü Deneyimi özelliği gereklidir.
Windows Server 2008’in Masaüstü Denetimi özelliğini yükleme konusunda yardım için şu adrese gidin: http://support.microsoft.com/kb/946397/en-us
“Bu benim!” özelliği ilk kullanıldığında ad ve soyadı görüntülenmeyebilir “Bu benim!” özelliğini kullanarak ilk defa bir fotoğrafta kendinizi etiketlediğinizde boş bir ad görürseniz, http://profile.live.com adresine gidin, oturum açın ve adınızı ve soyadınızı ayarlamak üzere profilinizi düzenleyin. (Not: Bu gibi bilgiler herkes tarafından görülebilir)
Eski bir Fotoğraf Galerisi sürümü kullanıyorsanız ve Windows Live üzerinde bir alan oluşturmadıysanız, Windows Live Spaces’ta yayımlama yapmaya çalıştığınızda bir hata (kod 0x801941f6) alabilirsiniz Bu hatayı alırsanız, http://spaces.live.com adresine gidin, Windows Live ID’nizle oturum açın ve sonra bir alan oluşturun. Ardından, yeniden Fotoğraf Galerisi’nden yeniden yayımlamayı deneyin. Alternatif olarak, Fotoğraf Galerisi’nin en son sürümüne yükseltmek de (http://download.live.com) bu sorunu giderir. Eski bir FolderShare sürümü kullanıyorsanız Fotoğraf Galerisi yanıt vermeyi durdurabilir Bilgisayarınızda eski bir FolderShare sürümü (yapı 1331.0415 ve öncesi) yüklüyse, Fotoğraf Galerisi uzun bir süre yanıt vermeyi durdurabilir. Bu sorunu gidermek için, Fotoğraf Galerisi’ni kapatın, FolderShare’i kapatın ve sonra FolderShare’i kaldırın.

Windows Live Sync

Sync sınırlamaları
 Her birinde en fazla 20.000 dosya bulunan en fazla 20 klasörü eşitleyebilirsiniz.
 Dosyalar 4 gigabayttan (GB) büyük olamaz.
 Sync eşleştirilmiş ağ sürücüleriyle çalışmaz.
Windows Vista ile Windows XP arasında Sync’in bir uyumsuzluk sorunu var Windows Vista çalıştıran bir bilgisayarla Windows XP çalıştıran bir bilgisayar arasında dosya eşitliyorsanız ve Windows Vista üzerindeki Belgeler klasörünü Windows XP üzerindeki Belgelerim klasörüyle eşitlemeye çalışırsanız bir hata iletisi alırsınız. Bu sorunu gidermek için, Belgeler ve Belgelerim klasörlerinin altındaki alt klasörleri tek tek eşitleyin.
Yol çok uzun olduğunuzda bilgisayarınız eşitlenen bir klasöre olan bağlantısı kesilebilir Bilgisayarınızın eşitlenen bir klasöre olan bağlantısı kesilirse, bu, başka bir bilgisayardan eklenen bir dosyanın bilgisayarınızdaki bir klasör yolunun uzunluğunun 255 karakteri aşmasına neden olduğu anlamına gelir. Bu soruna geçici bir çözüm için, eşitlenen klasörü daha kısa bir yola yeniden bağlayın. Bir klasöre yeniden bağlamayla ilgili yönergeler için şu adrese gidin:
http://help.live.com/Help.aspx?project=WL_Sync&querytype=topic&query=WL_FolderShare_TROU_DisconnectFromLibrary.htm Harici sabit sürücüler tam olarak desteklenmiyor Sync ile harici sabit sürücülerdeki klasörleri eşitleyebilirsiniz; ancak eşitlenen bir klasörün bulunduğu bir basit diskin bağlantısını keserseniz, sabit sürücü yeniden bağlandığında eşitlenen klasörü yeniden bağlamanız gerekir.
Windows çalıştıran bir bilgisayarla Mac OS çalıştıran bir bilgisayar arasında eşitleme başarısız oluyor Bu soruna geçici bir çözüm için iki bilgisayarda da şifrelemeyi devre dışı bırakın. Şifrelemeyi devre dışı bırakmayla ilgili yönergeler için şu adrese gidin: http://help.live.com/Help.aspx?project=WL_Sync&querytype=topic&query=WL_FolderShare_TROU_MacPCEncrypt.htm Eski bir FolderShare sürümü yüklüyse Sync çalışamıyor Bilgisayarınızda eski bir FolderShare sürümü (yapı 1331.0415 ve öncesi) yüklüyse, Windows Live Sync ürünü FolderShare işlevinin yerini almakla birlikte, Windows Live Temel Parçalar paketini yüklediğinizde bu eski sürüm otomatik olarak kaldırılmaz. Sonuç olarak Sync çalışamaz. Bu sorunu gidermek için, FolderShare’i kapatın ve sonra kaldırın.

Windows Live Aile Koruması

Aile Koruması, EarthLink TotalAccess® veya Protection Control Center ® ile çalışmayabilir Windows XP çalıştıran bilgisayarınızda EarthLink TotalAccess veya Protection Control Center ürünleri yüklüyse, Aile Koruması Filtresi düzgün şekilde çalışmayabilir. Bu sorunu gidermek için, aşağıdaki uygulayarak bu programları kaldırın: 1. Başlat’ı tıklatın ve sonra Denetim Masası’nı tıklatın. 2. Kategori görünümünde, Program Ekle veya Kaldır’ı tıklatın ve sonra Program kaldır’ı tıklatın. 3. Kaldırmak istediğiniz programı tıklatın ve sonra Kaldır’ı tıklatın. System32 klasörünüzde fazladan bir DLL dosyası varsa hata oluşabilir Windows XP çalıştıran bir bilgisayarda Aile Koruması Filtresi’ni açtığınızda aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz: “IsThreadDesktopComposited yordam giriş noktası, USER32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” Bu olasılıkla Windows XP System32 klasörünüzde dwmapi.dll adlı bir dosya olduğu anlamına gelir. Bu sorunu gidermek için, aşağıdakileri uygulayarak .dll dosyasını kaldırın: 1. Başlat’ı tıklatın ve sonra Bilgisayarım’ı tıklatın. 2. C: sabit diskinin simgesini çift tıklatın. 3. WINDOWS klasörünü çift tıklatın ve sonra system32 klasörünü çift tıklatın.
4. dwmapi.dll dosyasını bulun ve silin.

 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
 • “MSN Messenger 9.0 Sorunları Nasıl Giderilir?” için 1 Yorum

  1. altı kasım dedi ki:

   çok güzel teşekürler

  Yorum yapın

  MSNMatik WordPress altyapısını kullanmaktadır.